Konkurs na najlepszy przepis

On 24 sierpnia 2016, in Diety i odchudzanie, by abtarasew3

W szkołach organizowane są różne konkursy. Jednym z takich konkursów jest konkurs na najlepszy przepis. W zależności od wieku dziecka może być to przepis na jakiś deser lub nawet na pyszną kawę, a z drugiej strony konkurs na smaczne ziemniaki czy smaczną potrawę mięsną. Wszystko po to, aby nauczyć dzieci dobrego smaku i sprawić, żeby nie tylko polubiły gotowanie, ale też po prostu nauczyły się praktycznego myślenia.

Konkursy kulinarne prowadzone w pierwszych klasach szkoły podstawowej
Pewnie wiele osób pamięta swoje uczestnictwo w jakimś konkursie kulinarnym organizowanym w jednej z pierwszych klas szkoły podstawowej. Takie konkursy były wówczas konkursami na zrobienie najlepszych kanapek z pasującą do nich herbatą lub na zrobienie niewielkiego deseru razem z kawą. Czasami dzieci przynosiły ze sobą również przepis na najlepsze kanapki i opowiadały, co dodawały do zrobionej przez siebie kawy żeby była jeszcze smaczniejsza. Dzięki temu uczyły się myślenia i przewidywania skutków swoich działań, a jednocześnie zauważały, że bardzo dobrze jest sprawiać komuś przyjemność. Nieco poważniejsze konkursy organizowane mogą być w gimnazjach

Gimnazjalne konkursy kulinarne
W gimnazjach można już organizować konkursy na najlepsze świąteczne babeczki czy na najsmaczniejsze mięso smażone. Dziewczynki potrafią już w tym wieku opracowywać naprawdę smaczny przepis, a chłopcy starają się im dorównywać. W niektórych z nich zaczynają już budzić się prawdziwe pasje kulinarne i pokazują oni, że posiadają prawdziwy talent kulinarny, który może kiedyś zostać wykorzystany w profesjonalnej kuchni. Natomiast nauczyciele chcąc pogłębiać wszystkie talenty posiadane przez swoich uczniów obiecują, że najlepsze przepisy przez nich stworzone mogą zostać zamieszczone w Internecie.

Uczniowie wygrywający konkurs kulinarny mogą także liczyć nie tylko na podwyższenie oceny z zachowania, ale też na otrzymanie jakiejś nagrody lub na zaproszenie do jakiejś dobrej restauracji w roli obserwatorów lub nawet gości.