Konsolidacja kredytów to dobre rozwiązanie w przypadku osób, które nie radzą sobie ze spłatą kilku zobowiązań jednocześnie. Jedna niższa rata zamiast kilku to znaczna pomoc w trudnej sytuacji finansowej. lokaty ranking

Komu się opłaca?

Polacy bardzo często decydują się na kolejny kredyt, nawet jeśli już spłacają jakieś zobowiązanie wobec banku. Przyczyny pożyczek są różne – czasem jest to chęć wyremontowania domu, kupno auta, czy opłacenie rodzinnej wycieczki za granicę. Bywa jednak, że kolejny kredyt w połączeniu z poprzednim, a do tego możliwość zadłużenia się na karcie płatniczej, zamiast rozwiązać chwilowe kłopoty finansowe, tylko zwiększa zadłużenie. Kilka rat do spłacenia bywa niekiedy ponad siły niefrasobliwego klienta banku, a roztargnienie nierzadko przyczynia się do przeoczenia którejś z opłat. Właśnie dla takich osób zostały stworzone kredyty konsolidacyjne – jedna rata zamiast kilku, w dodatku niższa niż łączna suma wcześniejszych opłat to duża zachęta. Jednak trzeba pamiętać, że podobnie jak przypadku każdego innego kredytu dostępnego w banku, również i w tym przypadku warto przed podjęciem ostatecznej decyzji nieco rozejrzeć się na rynku pożyczek.

Jak szukać?

Większość osób planujących zaciągnięcie kredytu w banku – czy to hipotecznego, czy też gotówkowego bądź samochodowego – najpierw pyta wśród znajomych i rodziny o ofertę godną polecenia. Nierzadko też zadajemy się na dostępny w Internecie ranking kredytów konsolidacyjnych – konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/10/ranking-kredytow-konsolidacyjnych.html, który może pomóc we wstępnej selekcji wielu dostępnych możliwości. Pamiętajmy jednak, że nowa umowa to konieczność ponownego zbadania zdolności kredytowej, a więc w różnych bankach możemy uzyskać inne warunki. Stąd też decydując się na takie rozwiązanie powinniśmy poświęcić trochę czasy na znalezienie najkorzystniejszej oferty. Warto też porozmawiać z pracownikiem banku, aby poznać więcej szczegółów. I chociaż często wybieramy placówkę, w której mamy już konto osobiste czy inne zobowiązanie, dobrze jest też zasięgnąć języka u konkurencji.

Tagged with: