Bank Pocztowy zaoferował prawdziwą rewolucję wśród wszystkich dostępnych na rynku lokat. Żadna konkurencyjna oferta na ten moment nie jest w stanie mu dorównać. Chodzi nam oczywiście o lokatę długoterminową na okres 36 miesięcy. Jeśli ktoś posiada pewną sumę pieniędzy, którą może sobie pozwolić unieruchomić na kilka lat, to powinien szczegółowo zapoznać się z ofertą Banku Pocztowego. Konkurencja nie ma przy tym banku żadnych szans.oszczedzanie

Długoterminowa lokata – 36 miesięcy

Jeśli zdecydujemy się na długoterminowe, bo aż 36 miesięczne ulokowanie pieniędzy w Banku Pocztowym to możemy liczyć na oprocentowanie w wysokości 4, 30 – 4, 50 % w skali roku. To, jakie będzie faktycznie oprocentowanie lokaty, zależne jest od tego, czy zdecydujemy się na lokatę posiadając konto w Banku Pocztowym, czy będziemy chcieli sam produkt, jakim jest lokata bankowa, bez uruchamiania konta w tym banku. Wyższe oprocentowanie w wysokości 4, 50% dotyczy osób, które będą posiadały również konto bankowe.

Trzeba jednak przyznać, że z kontem, czy bez, to jest to bardzo ciekawa i atrakcyjna oferta. Możemy uruchomić ją bez wychodzenia z domu. Klienci posiadający rachunek w tym banku, mogą zlecić jej uruchomienie całkowicie przez Internet. Jest to bardzo duża wygoda. Dodatkowo będą mogli sprawdzać stan lokaty i na bieżąco obserwować wzrost środków pieniężnych. Dodatkowym atutem oferty jest fakt, że bank w momencie rezygnacji klienta i zerwania lokaty, także wypłaca zarobione przez pieniądze, odsetki. Za każdy pełny miesiąc otrzymamy odsetki, jakie wypracowały nasze pieniądze. Jedynie nie możemy na to liczyć w pierwszym miesiącu trwania lokaty.

Czy to rzeczywiście najlepsza oferta?

Oferta Banku Pocztowego wręcz zachwyca wszystkich tych, którzy wyczekiwali wysokiego oprocentowania na lokatach. Oczywiście wolelibyśmy gdyby takie oprocentowanie oferowane było w produktach krótkoterminowych, jednak nie zawsze jest to możliwe. 4, 5% w skali roku to wysokość, z jaką można było się spotkać kilka lat temu w bankach. Dziś praktycznie nie dostępna, a jednak jak widzimy, istnieje jeszcze możliwość zarobienia na lokacie. O bezpieczeństwo środków pieniężnych dba Bankowy Fundusz Gwarancyjny, więc również nie musimy się martwić o nasze oszczędności. Na pewno w Banku Pocztowym będą bezpieczne.

Aktualny ranking lokat na polskim rynku bankowości znajdziecie pod adresem oszczednoscionline.pl/ranking-lokat-kwiecien-2016.