W dzisiejszych czasach finansowanie przedsiębiorstw nie jest już tak szeroko reklamowane. Banki starają się pozyskać klientów indywidualnych, reklamując wysokie oprocentowania kredytów czy lokat. Niemniej jednak kredyty dla firm nadal są obecne w bankach i udzielane są wielu firmom. Niestety wybór dobrego kredytu nie jest taki łatwy. shutterstock_113281159

Banki przede wszystkim przestały już dawno „iść na rękę” klientom biznesowym. Właściciele przedsiębiorstw muszą więc być przygotowani na to, że za zaciągnięty kredyt będą musieli zapłacić raczej wysokie prowizje, w dodatku z koniecznym wykupieniem jakiegoś ubezpieczenia, co przecież też przekłada się na jeszcze większe koszta. W większości banków również oprocentowanie oraz maksymalne kwoty kredytów też prezentują się podobnie, dlatego wybranie dobrej oferty kredytowej staje się znacznie trudniejsze. Warto więc wspomóc się, przynajmniej po części, rankingami kredytów dla firm publikowanymi na portalach internetowych zajmujących się tematyką bankowości i finansów.

Dzięki rankingom wybór kredytu może stać się nieco łatwiejszy. Przede wszystkim w ten sposób nie traci się czasu na wertowanie stron www z ofertami banków, tylko w jednym miejscu otrzymuje się klarowne zestawienie produktów bankowych. Wówczas można już wybierać, czy interesuje nas raczej maksymalna kwota kredytu, czy też okres kredytowania.

Jeżeli ma to być kredyt dla nowych firm to warto wcześniej upewnić się, czy przypadkiem jako właściciele przedsiębiorstwa nie jesteśmy zobowiązani do dostarczenia odpowiednich dowodów na to, że firma funkcjonowała bez szwanku przez dany okres. Najczęściej jest właśnie tak, że banki posiadają atrakcyjne kredyty dla nowych przedsiębiorstw, jednakże muszą one udokumentować dokładnie swoją działalność z danego okresu, który najczęściej wynosi jeden rok.

Jak widać kredyt dla firm nie jest taki prosty do zaciągnięcia. Poświęcając jednak więcej czasu na dokładne zapoznanie się z ofertami banków, na przykład dzięki rankingom, będzie można znaleźć atrakcyjną dla siebie ofertę.