Jakie możliwe kwoty na lokacie bankowej?

On 15 stycznia 2016, in Lokaty bankowe, by abtarasew3

Banki oferują swoim klientom lokaty bankowe choć nie gwarantują one zbyt atrakcyjnego oprocentowania. Nie mogą zagwarantować wysokiego zysku. Jednak klienci banków, nadal stosunkowo często decydują się na uruchomienie lokaty. Praktycznie wszystkie z nich posiadają swoje limity, które dotyczą kwot znajdujących się na lokatach.ranking lokat bankowych (250x250)

Limity kwotowe czekające na lokatach.

Lokaty bankowe w większości przypadków posiadają swoje limity. Te limity ustala bank, a niestety obarcza nimi swoich klientów. Istnieją znane nam dwa rodzaje limitów na lokatach bankowych. Pierwszy to limit minimalnej kwoty, poniżej której nie jesteśmy w stanie uruchomić lokaty. Istnieje również limit maksymalnej kwoty jaką możemy na lokatę wpłacić.

Zacznijmy jednak od tego pierwszego, czyli limitu kwoty minimalnej. Rzadko kiedy spotykamy się z ofertą banku który oferuje uruchamianie lokat od jednej złotówki. Najbardziej popularne pułapy limitowe od których możliwe jest lokowanie pieniędzy na procent to zazwyczaj 1000 złotych. Tak jest przynajmniej w dużej ilości banków. Zdarzają się czasami promocje, gdzie limit ten ustawiony jest troszkę niżej i oszczędzanie możliwe jest już nawet od 500 złotych.

Przejdźmy więc teraz do tych górnych limitów. Jest to maksymalna możliwa kwota do wpłacenia na lokatę. Nie dość, że oprocentowanie lokat jest na tak niskim poziomie, to jeszcze nie mamy możliwości umieszczenia na nich takiej kwoty jaką byśmy chcieli. No niestety ale tak to już jest. Praktycznie każdy bank swój przedział ma ustawiony na wysokości minimalnej kwoty 1000 złotych, a maksymalnej 10 000 złotych. Znajdziemy oczywiście oferty banków gdzie maksymalna możliwa kwota do wpłacenia to 100 000 złotych, albo nawet 1 milion złotych, ale nie ma ich zbyt wielu.

Jak radzić sobie z tym problemem?

Rzeczywiście limity podczas zakładania lokaty są dużym utrudnieniem dla osób chcących bezpiecznie oszczędzać. Istnieją jednak dwa rozwiązania tego problemu. Pierwszym jest wybór takiego banku, który umożliwi nam wpłatę takiej kwoty pieniędzy jaka nas będzie interesować. Takie banki jeszcze istnieją choć jest ich znacząco mało. Drugim rozwiązaniem może być założenie kilku lokat, dzięki czemu limity maksymalnej kwoty będziemy mogli ominąć. Może się jedna zdarzyć, że jeden bank nie pozwoli na tego typu praktyki.