Jak zaciągać kredyt hipoteczny?

On 16 grudnia 2015, in Kredyty, by abtarasew3

Formalności przy kredycie hipotecznym

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego zajmuje trochę czasu, ponieważ wiąże się to z załatwieniem wielu formalności. Banki bardzo skrupulatnie sprawdzają zdolność kredytową klientów, ponieważ chcą mieć pewność, że kredytobiorca będzie rzetelnie i terminowo spłacał zaciągnięty kredyt mieszkaniowy. W przypadku tych kredytów zawsze zabezpieczeniem dla banku jest nieruchomość, na wykupienie, której decyduje się kredytobiorca. Kredyty hipoteczne bierze się najczęściej na domy, mieszkania lub działki. pożyczka

Najważniejszym warunkiem otrzymania kredytu jest zdolność kredytowa kredytobiorcy Jest ona zazwyczaj liczona, jako dochody gospodarstwa domowego po odliczeniu kosztów utrzymania. Pozostający dochód powinien wystarczyć nie tylko na spłatę raty kredytu, ale też na inne poboczne wydatki. Na osobą powinno pozostać jeszcze około 300 złotych dochodu, którym kredytobiorca będzie mógł jeszcze swobodnie rozporządzać. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą wymogi te są zaostrzone z uwagi na wyższe ryzyko kredytowe. Banki najchętniej biorą pod uwagę umowy o pracę w administracji na czas nieokreślony lub zadowalają się też prowadzeniem własnej działalności gospodarczej przez kredytobiorcę.

Kiedy kredyt jest atrakcyjny?

Na pewno atrakcyjne kredyty hipoteczne

to takie które oferują klientom najlepsze warunki. Jednakże każdy bank proponuje nieco inne kredyty mieszkaniowe, i co za tym idzie, klienci muszą starać się znaleźć idealnie dobrane do siebie. Dużą pomocą może być w tym na przykład ranking kredytów mieszkaniowych, narzędzie które można dzisiaj bez większych problemów znaleźć w Internecie. Tam bardzo szybko można wyszukać warunki kredytów, sprawdzić niezbędne do jego uzyskania dokumenty jak też informacje takie jak na przykład to, ile czasu trwa rozpatrywanie wniosku o taki właśnie kredyt. Na pewno dzięki temu wiele osób o wiele szybciej znajdzie najlepszy kredyt hipoteczny, który pomoże im zakupić własne mieszkanie czy dom bez większych kłopotów.

O czym pamiętać przy takim kredycie?

Dzisiaj kredyty hipoteczne styczeń 2016 bez problemu udzielane są także na zakup nieruchomości na rynku wtórnym. Należy jednak pamiętać iż na pewno niezbędnym dokumentem wówczas będzie między innymi wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę. Poza tym banki mogą sobie zażyczyć dodatkowych dokumentów, jak na przykład wstępna umowa z właścicielem, który wyrazi zgodę na zakup nieruchomości w taki właśnie sposób.

Tagged with: