Chcesz umieścić pieniądze na lokacie?

On 16 grudnia 2015, in Lokaty bankowe, by abtarasew3

Jeżeli planujesz skorzystać z oferowanej przez swój bank lokaty bankowej, to zastanów się dwa razy nim to uczynisz. Przemyśl czy stać cię na to, aby twoje oszczędności były zablokowane na pewien okres czasu, przy czym będą zarabiały naprawdę znikome kwoty pieniędzy. Oprocentowanie lokat jest na krytycznie niskim poziomie. To nie to samo, co jeszcze kilka lat temu.kredyt, lokaty, konta

Inwestuj sam. Nie daj zarobić bankom.

Zakładając lokatę ograniczamy swoje możliwości inwestycyjne do minimum. Dajemy natomiast zarobić bankom, które nie dosyć, że za operowanie naszymi pieniędzmi płacą nam śmieszne pieniądze, to dodatkowo, w momencie pożyczania od nich jakiejś kwoty jesteśmy zmuszeni płacić odsetki nieadekwatne do tego, co sami otrzymujemy z lokaty. Lepszym wyborem jest wziąć sprawy w swoje ręce i podjąć się inwestowaniu samemu.

Co może przynieść zysk?

Tak naprawdę możliwości jest wiele. Wystarczy trochę samozaparcia i ciekawy pomysł. Jeżeli nam tego brak to i tak nic straconego. Możemy zainwestować w najpewniejsze w tym momencie nieruchomości. Mówi się, że rynek nieruchomości się kurczy, że nikt nie chce kupować mieszkań. Z tego powodu ich ceny są coraz niższe w porównaniu do kilkunastu miesięcy wstecz. To idealna okazja dla kogoś, kto ma środki pozwalające na taką inwestycję. Kupmy mieszkanie i je wynajmijmy. Będziemy mieli stały zysk.

Pomimo tego, że sprzedaż mieszkań spada, to wynajem nie. Ciągle jest ktoś, kto potrzebuje wynająć mieszkanie. Sprzedaż spada, ponieważ coraz mniej osób stać na zakup własnych czterech kątów. Takie osoby będą poszukiwały jakiegoś lokum do wynajęcia. Właśnie poprzez wynajem możemy zarobić naprawdę godne pieniądze.
Jeszcze lepiej, jeżeli zakupimy mieszkanie w większym mieście, gdzie jest masa przyjezdnych studentów. Wtedy na kilku takich mieszkaniach można zbić fortunę. Studenci wynajmują pokoje, więc mieszkanie 3, 4 pokojowe może przynieść dochód w wysokości nawet 2-3 tysięcy złotych miesięcznie. Któż by nie chciał takiego zysku z lokaty? W skali roku, uzbierałaby się ogromna suma. A co jeśli byśmy mieli kilka takich mieszkań?

Jeżeli w dzisiejszych czasach posiadamy duże zasoby pieniężne, to szkoda je trzymać na lokacie. W ten sposób marnujemy tylko ich potencjał. Inwestujmy sami, ale róbmy to z głową.

Więcej informacji znajdziesz na oszczednoscionline.pl/ranking-lokat.

Tagged with: