Obowiązki informacyjne ciążące na banku

On 11 maja 2015, in Kredyty, by abtarasew3

W dzisiejszych czasach bardzo często udajemy się po wszelkie pożyczki do banku, co jest oczywiście zrozumiałe, bo te zaciągnięte parabankach czy też innych instytucjach finansowych są znacznie droższe. Mimo wszystko warto w tym miejscu zaznaczyć, że także i banki w swoich umowach bardzo często mają zapisy, które sprawiają, że całkowity koszt kredytu jest naprawdę bardzo wysoki.

najlepszy kredyt konsolidacyjny

Mówimy tutaj przede wszystkim o ubezpieczeniu, czy też wszelkich opłatach dodatkowych. Bardzo często tego typu aneksy dom umowy dołączane są przy produkcie, jakim jest kredyt mieszkaniowy czy też hipoteczny, który, jak nie trudno się domyślić zaciągany jest na dłuższy okres czasu, a osiągana kwota jest tutaj bardzo wysoka. W związku z tym przy tak wysokiej kwocie nie trudno jest ukryć wszelkie opłaty. Niemniej jednak dziś i tak pod tym względem jest już znacznie lepiej aniżeli wcześniej, a wszystko dlatego, że obecnie banki mają nakaz przed podpisaniem umowy dołączyć nam całą dokumentacje, z której będziemy mogli dowiedzieć się o całkowitych kosztach takiego kredytu. Wszystko po to, aby nie oszukiwać klientów, którzy często podpisują wszystkie dokumenty, które zostaną im podłożone. Warto sprawdzić oferty-kredytow.com/ranking-kredytow-mieszkaniowych/

Zobaczysz ile przepłacisz

Dzięki temu, że prawo się w tej kwestii zmieniło, całkiem oczywiste jest to, że nie trudno jest określić, ile za taki kredyt hipoteczny przepłacamy. Wszystko na takich dokumentach jest bardzo dobrze wyszczególnione, a więc w momencie podpisywani umowy będziemy wiedzieć, ile za taki kredyt mieszkaniowy będziemy musieli zapłacić. Jeśli nawet podpiszemy taką umowę i nie zobaczymy wszystkiego, mamy czas na rozwiązanie umowy kredytowej. Banki bowiem także dostarczają nam załącznik rozwiązania umowy, z którym do banku musimy udać się w przeciągu kilku dni. Co istotne taki kredyt hipoteczny może zostać rozwiązany bez podania przyczyny, co także jest na rękę dla zwykłego klienta. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w takiej sytuacji prawo jest po naszej stronie, a nie banków, które mogą nas zastraszać wszelkimi sankcjami.