Lokaty rentierskie

On 11 maja 2015, in Lokaty bankowe, by abtarasew3

Lokata rentierska jest ofertą proponowaną osobom, które chcą regularnie uzyskiwać odsetki od zamrożonego kapitału. W praktyce wygląda to tak, że zamiast wypłacania całości zysku po zakończeniu czasu trwania umowy, klient otrzymuje pewną sumę odsetek w określonych wcześniej, regularnych odstępach czasu. Z punktu widzenia banku, polega to na spłacaniu odsetek z pożyczki w ratach. Ten typ lokat jest dość rzadko oferowany przez banki, a także słabo reklamowy. Skutkuje to tym, że jest to rzadko wybierany sposób na oszczędzanie.
Lokata rentierska, a lokata prosta lokata terminowa

 

oprocentowanie kredytów

W celu przybliżenia cech lokaty rentierskiej warto zastanowić się co odróżnia ją od zwykłej lokaty terminowej. Przede wszystkim oprocentowanie lokaty terminowej jest zwykle nieco wyższe od tego oferowanego w przypadku depozytu rentierskiego. Dodatkowo, zyski wypracowane na lokacie rentierskiej nie są kapitalizowane bezpośrednio na rachunku, ale przekazywane na konto osobiste klienta. Zwykle tego typu płatność wykonywana jest co 1, 3 albo 6 miesięcy. Ważny jest tutaj brak regularnej kapitalizacji odsetek, która jest częściej dokonywana na lokatach terminowych, co wiąże się z większym, wypracowanym zyskiem. Ewidentnie lokata rentierska przeznaczona jest dla osób, które posiadają spore oszczędności, ponieważ banki często wymagają wpłacenia dość wysokiej kwoty minimalnej. Obie lokaty są zawsze zakładane na ściśle określony czas, jednak depozyt rentierski zwykle jest inwestycją dłuterminową. Warto sprawdzić lokaty ranking maj 2015
Oprocentowanie lokaty rentierskiej

Ten typ lokaty obecnie posiada stawkę procentową na poziomie 2-3%, co jest oczywiście zależne od aktualnej wysokości krajowych stóp procentowych. Dodatkowo, indywidualna wysokość oprocentowania jest także zależna od ilości kapitału jaki klient chce ulokować na tej lokacie. Oczywiście im wyższa inwestycja, tym większe zyski. Zalecane jest negocjowanie wysokości oprocentowania bezpośrednio z doradcą bankowym.
Najlepsza lokata rentierska

Według rankingu lokat rentierskim opublikowanego w maju 2015 roku najlepszą ofertą jest Lokata Rentierska Gold XI, którą można założyć w Noble Bank. Oprocentowanie wynosi tutaj 3, 35%, a czas jej trwania to 36 miesięcy. Wpłacić należy minimalnie 150 tysięcy złotych, a maksymalna kwota nie może przekroczyć 20 milionów złotych. Lokata ta dostępna jest na stronie internetowej banku, a także w jego placówkach. Warto też wspomnieć, że przy wpłacie minimum 1 miliona złotych bank przyznaje bezpłatnie eksluzywną obsługę Noble Concierge.