Czy warto brać kredyt hipoteczny?

On 4 marca 2015, in Kredyty, by abtarasew3

W dzisiejszych czasach wielu ludzi staje przed dylematem czy lepiej wziąć kredyt gotówkowy czy może hipoteczny, aby zdobyć swoje „cztery kąty”. Można tylko gdybać, bo biorąc kredyt i tak trzeba go spłacić w krótszy lub dłuższy czas. Jakie są plusy takiego kredytu?

shutterstock_199869557

A plus jest na wyciągnięcie ręki. Mianowicie, oprocentowanie kredytu hipotecznego jest niższe od gotówkowego, gdyż waha się często w granicach 4 – 4, 5%. Biorąc też hipotekę, oprócz tego, że mamy jakiś tam wkład własny, jest bardzo duża szansa abyśmy otrzymali fundusze na pokrycie potrzeb budowy czy innych czynności w 100%. Niektórzy, biorąc pod uwagę kursy walut w momencie podjęcia decyzji, zaciągają kredyt w obcej walucie, co może spowodować, że kredyt spłacimy po niższej ceni, ale również jest ryzyko, że okaże się od dużo droższy, bo dany kurs może się zmieniać i to wielokrotnie w czasie spłacania naszego zadłużenia. Co możemy jeszcze zrobić, żeby kredyt był dla nas jak najkorzystniejszy. Co jeszcze oferuje kredyt hipoteczny? Warto zwrócić uwagę na to, że można próbować korzystać z dofinansowania. Trzeba sprawdzać takie programy jak „mieszkanie dla młodych” albo „rodzina na swoim”. Wiadomo, że nigdy nie jest tak pięknie, dlatego starając się o taki wariant hipoteki, także musimy spełniać jakieś dodatkowe warunki, ale to się opłaca, bo dotacja obejmuje bardzo duże dofinansowanie dla kredytobiorców.Polecamy się zapoznać – oprocentowanie kredytów hipotecznych marzec 2015

Kredyt hipoteczny jak wiele innych rzeczy ma dużo plusów i niesie za sobą pewne korzyści. Jednak, jeżeli coś wygląda pięknie warto doczytać umowę, albo poradzić się biegłego w tej sprawie, żeby nie zostać przypadkiem na bruku, ale bo zostać do końca życia na kredytach, gdyż pieniążki się bierze bardzo łatwo, jednak, kiedy przychodzi czas spłaty kredytu musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wtedy ucieka nam spora suma, ale też pomyśleć wcześniej czy sprostamy temu wyzwaniu przez ten cały okres spłaty kredytu.