Inwestycje w nieruchomości – od czego zacząć?

On 21 listopada 2014, in Kredyty, by abtarasew3

Inwestowanie w nieruchomości jest bardzo wymagające, często ryzykowne i wymaga posiadania sporej ilości kapitału, ale mimo to bardzo się opłaca, dlatego nie dziwi fakt, iż tak wielu ludzi nań stawia. Zanim jednak w ogóle w stronę tegoż rynku spojrzymy, warto zapoznać się z podstawowymi aspektami, które bezpośrednio wpłyną na naszą stabilizację inwestycyjną i wyeliminują ryzyko niewłaściwie podjętych decyzji.ranking lokat bankowych (250x250)

Finansowanie inwestycji

Po pierwsze więc, zastanówmy się nad tym, jak te inwestycje sfinansować, nawet w sytuacji posiadania odpowiedniej kwoty, która eliminuje konieczność zaciągnięcia kredytu. Dlaczego? A no dlatego, że to właśnie kredyty hipoteczne są bardziej opłacalne, ponieważ ich odsetki będą rosły wolniej, aniżeli wartość nabytej nieruchomości, o ile oczywiście właściwie do transakcji podejdziemy. Po drugie zresztą, kredyt hipoteczny daje większą stopę zwrotu z kapitału, który zostanie przeznaczony do inwestowania, stąd jego wpływ na nasze finanse jest zwyczajnie korzystniejszy.

Tak jak wszystkie inne inwestycje finansowe, tak i inwestycje w nieruchomości cieszą się dużą popularnością, dlatego warto też się dowiedzieć, gdzie szukać tych najbardziej opłacalnych pod względem cenowym i jakościowym. I tak oto, gro ludzi decyduje się na licytacje komornicze, gdzie cena wywoławcza jest równoznaczna siedemdziesięciu pięciu procentom wartości, a gdy do sprzedaży nie dojdzie, spada ona do dwóch trzech wartości. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam wielu ludzi realizuje inwestycje, ale to nie koniec, bo równie dużą popularnością cieszą się przedsprzedaże, za które odpowiadają sprzedawcy kompleksów działek, czy też deweloperzy, a które wiążą się z chęcią odzyskania finansów, tudzież z chęcią ich odmrożenia przez tych ostatnich. Po trzecie, nieruchomościowe inwestycje finansowe cieszą się popularnością w Internecie, dlatego i na serwisach ogłoszeniowych weń zawartych można znaleźć dla siebie coś atrakcyjnego, aczkolwiek wielu zaniechuje takowej metody, bowiem pochłania to zbyt dużą ilość czasu. Warto także sprawdzić porównanie kredytów hipotecznych 2014.

Bez względu jednak na to, czy swoje finanse chcemy wydać w ramach licytacji komorniczej, przedsprzedaży, czy ofert internetowych, zawsze należy wykazać się roztropnością, bo chodzi tu o naprawdę duże kwoty i jakiekolwiek straty są naprawdę poważnym zagrożeniem.

Tagged with: