Jak policzyć realny zysk z lokat?

On 31 października 2014, in Lokaty bankowe, by abtarasew3

Depozyty bankowe to jeden z najpowszechniejszych sposobów inwestycji swojej gotówki. Czym się charakteryzują? Są to środki, jakie klient powierza bankowi na sprecyzowany bądź nieoznaczony okres. Podpisana umowa zmusza bank do spieniężenia interesantowi – we właściwym terminie – odsetek bądź zainwestowanej sumy zwiększonej o odsetki. Odsetki naliczane są podług stałej bądź zmiennej stopy procentowej i najczęściej są tym znaczniejsze im dłuższy jest czas trwania depozytu. Wartości zależą od wariantu spisanej umowy.lokaty ranking

Do trzech najpopularniejszych typów depozytów bankowych należą konta osobiste, oszczędnościowe oraz lokaty terminowe. Przed podjęciem właściwej decyzji trzeba bliżej się z nimi zaznajomić i znać newralgiczne zasady.
Co wobec tego klient powinien wiedzieć, jeżeli ciekawią go konta osobiste? To rachunek przygotowany dla osób fizycznych. Uzbierane pieniądze są dowolnie dysponowane przez interesanta. Może on bez przeszkód dokonywać przelewów, realizować konieczne zlecenia lub posługiwać się kartami płatniczymi. Pieniądze są bezpiecznie ulokowane. Mimo to posiadanie konta osobistego ma także swoje gorsze strony. Trzeba liczyć się z brakiem albo bardzo mizerną wysokością stopy procentowej, dodatkowymi opłatami – np. za zarządzanie kontem czy robienie przelewów jak także potrzebą obeznania się z nowoczesną technologią. Z większości funkcji możemy korzystać na stronie, co może być niewygodne dla osób starszych.

Jeżeli chodzi o konta oszczędnościowe, to doskonała metoda na swobodne wpłacanie i wypłacanie środków przy równoczesnej sposobności oszczędzania dzięki korzystnej stopie procentowej. Nie trzeba bać się zaprzepaszczenia odsetek wypłacając konieczne sumy. Czasami nawet do kont oszczędnościowych otrzymuje się karty płatnicze. Jednak przeprowadzanie operacji kosztuje, z reguły więcej niż na koncie osobistym, co może praktycznie pozbawiać zysków.
Zaś lokaty terminowe mają na ogół pokaźne i stabilne oprocentowanie. Pozwalają na otrzymanie sporych zysków. Lecz wcześniejsze zerwanie umowy to ryzyko utraty uzbieranych odsetek.

Warto szczegółowo przemyśleć wybór właściwego depozytu bankowego. Każdy sposób lokowania pieniędzy ma swoje wady i zalety.

Tagged with: