Konsolidacyjne kredyty dla firm?

On 19 sierpnia 2014, in Kredyt konsolidacyjny, by abtarasew3

Bankowcy, a przede wszystkim, przedsiębiorcy wiedzą, jak łatwo wpaść we własną pułapkę. Czasami, sytuacja zmusza, firmy do brania wielu kredytów. Rzeczywistość nierzadko przerasta możliwości, przedsiębiorstwa po prostu przestają spłacać raty. Istnieje możliwość, aby wszystkie kredyty, połączyć w jeden – kredyt dla firm konsolidacyjny.porownanie lokat (250x250)

Jest to niekiedy jedyna szansa na definitywne wyjście z problemów finansowych oraz zastanowienie się, czy dana działalność ma sens dalszego istnienia. Konsolidacyjny kredyt dla nowych firm to długoterminowy kredyt dla firm, łączący pozostałe zobowiązania bankowe w jeden, w celu spłacenia całości zadłużenia. Jako zabezpieczenie, kredytobiorca wskazuje nieruchomość pod tzw. hipotekę.

Konsolidacyjny kredyt dla nowych firm można wziąć w jednym banku (mimo że ogół zadłużenia dotyczy wielu niezależnych banków), firma płaci jedną ratę w jednym banku. Dla wielu przedsiębiorców to idealne rozwiązanie problemu, z jakim musi sobie poradzić.

Dla banku istotne jest to, by firma wykazała nieruchomość, która będzie pełniła funkcję zabezpieczenia kredytu (to wyróżnia kredyt dla firm o charakterze konsolidacyjnym). Może to być nieruchomość osób trzecich, jednak właściciele muszą wykazać wolę, co do przedłożenia pod hipotekę nieruchomości, a także, nie mają jednak obowiązku godzenia się na taką sytuację.

Jednak, kredyt dla nowych firm łączący pozostałe zobowiązania bankowe, nie może być brany przez przedsiębiorstwa, które już niemal podupadają i mają bardzo poważne kłopoty z wypłacalnością. Konsolidacja pozwoli na to, by firma uwolniła się z tzw. „błędnego koła”, ponieważ kredyt dla firm łączący pozostałe raty, powoduje to, że ta rata tego właśnie kredytu będzie znacznie niższa.

Aktualnie, konsolidacyjny kredyt dla nowych firm, oferują: PKO BP, ING Bank Śląski, Alior Bank czy mBank. Wydawać by się mogło, że ten rodzaj kredytów w ogóle nie jest brany pod uwagę – jeśli mowa o udzielaniu go firmom. Banki, z zasady, ostrożnie traktują przedsiębiorców. Jednak banki są coraz bardziej otwarte, co do elastyczności i poszerzania swoich ofert, różnym przedsiębiorstwom. Licznym przedsiębiorcom, kredyt dla firm, pomógł „stanąć na nogi” i pracować na silniejszą pozycję. Konsolidacja to rozsądna forma kredytowania – bank ma zabezpieczenie w formie hipoteki, a firma pewność, że rata jest tylko jedna, a zadłużeń kilka.

Tagged with: