Lokaty to jedna z najbardziej popularnych form oszczędzania. Dlaczego? Są proste do założenia i nie wiążą się z niebezpieczeństwem utraty ulokowanej sumy (co najwyżej możemy nie dostać naliczonych odsetek, jeśli rozwiążemy umowę przed terminem, inaczej nie ma możliwości, abyśmy utraciliśmy wpłaconą kwotę). To, na jaki czas zamrozimy pieniądze, zależy tylko od nas i wybranej oferty. Na rynku produktów bankowych istnieje bowiem wiele możliwości, spośród których trzeba tylko wybrać propozycję najlepiej odpowiadającą naszym oczekiwaniom. Jakie są najbardziej popularne rodzaje lokat bankowych?lokaty porownanie

Pierwszą z nich jest depozyt terminowy. Oznacza to, że pieniądze wpłacamy na ściśle określony czas i z góry znamy swoje zyski. Wcześniejsze wypłaty wiążą się z utratą naliczonych odsetek, dlatego lepiej być pewnym, że gotówka na pewno nie będzie nam potrzebna. Drugim typem lokat są takie, które umożliwiają wcześniejszą wypłatę środków wraz z naliczonym zyskiem, a także powiększenie wpłaconego kapitału. Są jednak niżej oprocentowane – ale jak wiadomo coś za coś.

Ostatnio bardzo często wybierane są internetowe lokaty bankowe 2014. Z jakiego powodu? Oferują znacznie lepsze warunki, które kuszą klientów. W dodatku można je założyć w domu, siedząc wygodnie w fotelu. Formalności jest naprawdę niewiele i poradzi sobie z nimi każdy zainteresowany petent. Warto też bliżej zainteresować się lokatą nocną, która w dzień daje możliwość korzystania ze wszystkich środków, zaś nocą pracuje na odsetki. Bez względu na rodzaj wybranego produktu bankowego należy pamiętać, że najważniejsze jest oprocentowanie lokat. To od niego w największej mierze zależą nasze zyski.

Która z lokat to najlepsza lokata? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale można wspomóc się sprawdzając ranking najlepszych lokat bankowych w lipcu 2014 roku. Wszystko zależy od osobistych oczekiwań i preferencji. Warto sprawdzić internetowe porównanie lokat, które ułatwi podjęcie decyzji. Potem trzeba już tylko podpisać umowę i poczekać przez wyznaczony czas na przyrost odsetek. Korzyści nie muszą okazać się ogromne, ale z całą pewnością są pewne.

Tagged with: