Obecnie coraz częściej musimy starać się o kredyt, aby móc kupić sobie samochód, mieszkanie czy wyposażenie AGD. Czasami mamy wręcz kilka zobowiązań, które należy w odpowiednim czasie spłacić. W takich sytuacjach bardzo łatwo popaść w różnego rodzaju kłopoty ze spłatą kolejnych rat. Z tego powodu właśnie zostały stworzone tzw. kredyty konsolidacyjne. Aktualnie konsolidacja kredytów cieszy się znacznie większym zainteresowaniem. Warto przekonać się dokładnie co to jest kredyt konsolidacyjny, jaka jest jego specyfika oraz podstawowe założenia tego zobowiązania finansowego.konta oszczędnościowe

Kredyt konsolidacyjny to połączenie wielu różnych zobowiązań pożyczkowych w jeden kredyt spłacany w jednym banku. Konsolidacji dotyczą nie tylko kredyty gotówkowe, ale także samochodowe bądź opłaty kart kredytowych, limitów odnawialnych ROR itd.Za sprawą konsolidacji każdy pożyczkobiorca może połączyć kilka zobowiązań finansowych, w jeden kredyt, w ramach którego spłacane są comiesięczne raty. Najistotniejsze, że zamiast wielu rat można opłacać jedną, co na pewno jest dużym udogodnieniem w regulowaniu zobowiązań. Z tej właśnie przyczyny konsolidacja kredytów okazuje się bardzo przydatną formą zobowiązania finansowego.

Kredyty konsolidacyjne są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które posiadają stałe źródło dochodów, zatem mają możliwość spłacić wszystkie zaciągnięte dotąd kredyty bez zbędnych problemów. Istnieje również możliwość konsolidacji kredytów współmałżonków. Tego rodzaju zobowiązanie możemy dostać praktycznie bez zbędnych kłopotów bądź skomplikowanych formalności. Zawiera się umowę z klientem na podstawie m.in. zaświadczenia o zarobkach oraz dokumentu tożsamości.

Jest to stosunkowo atrakcyjne rozwiązanie dla osób obciążonych kilkoma zobowiązaniami finansowymi, aczkolwiek zaciągając tego rodzaju kredyt musimy mieć świadomość kosztów, jakie niesie ta zmiana. Konsolidacja kredytów obniża znacznie miesięczną ratę, jednocześnie całościowo koszty obsługi do pewnego stopnia wzrastają, dlatego też bardzo często wydłuża się okres spłaty zadłużenia. Przed zaciągnięciem tego rodzaju kredytu należy więc rozważyć dokładnie każde za i przeciw, jak również warunki, na jakich jest on udzielany.