Zalety lokat zakładanych przez internet

On 21 lutego 2014, in Lokaty bankowe, by abtarasew3

Internet ułatwia nam życie. Za jego pośrednictwem robimy zakupy, kontaktujemy się ze znajomymi oraz korzystamy z usług bankowych. Do niedawna było to nie do pomyślenia, gdyż ludzie bali się, że będzie to niebezpieczne. Dziś jednak wszyscy wiemy, że zarządzanie rachunkiem oszczędnościowo- rozliczeniowym, wzięcie kredytu czy założenie lokaty przez internet nie jest groźne. Tym samym bankowość wkroczyła w XXI wiek.ranking lokat

Lokaty bankowe uruchamiane za pośrednictwem internetu mają wiele zalet. Podczas podejmowania decyzji, który produkt wybrać, możemy sprawdzić aktualny ranking lokat 2014. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas, który poświęcilibyśmy na porównanie lokat na stronach poszczególnych instytucji finansowych. Ranking lokat ma ponadto przejrzystą formę i czytelnie przedstawia wszystkie najważniejsze z punktu widzenia inwestora dane, a więc porównuje oprocentowanie lokat, czas ich trwania oraz ich rodzaje. Warto również podkreślić, że gdy podejmiemy już decyzję, która lokata jest dla nas najlepsza, nie musimy udawać się do oddziału banku, by podpisać umowę. Lokata może zostać bowiem otwarta za pomocą kilku kliknięć.

W przeciwieństwie do kredytów, podczas otwierania depozytów, banki nie wymagają dopełnienia tak wielu formalności – ograniczają je więc do niezbędnego minimum, by nie odstraszać nimi potencjalnych klientów. Najczęściej wymaganymi danymi są więc tylko najważniejsze dane osobowe i adresowe. Po zakończeniu procedury otwierania lokaty, jej właściciel otrzymuje e-mail zawierający szczegółowy opis wybranej lokaty, czyli: okres jej obowiązywania, kwotę i numer konta, na który trzeba dokonać wpłaty zadeklarowanej sumy. Klient banku otrzymuje kolejny e-mail po zaksięgowaniu przelewu – potwierdza on otwarcie lokaty. Należy również podkreślić, że lokaty przez internet mogą otwierać również osoby, które mają konta w innych bankach niż w tym, w którym chcą pomnażać oszczędności. Wystarczy więc, że inwestor będzie miał tylko chęci do ulokowania oszczędności w danym banku.

Pamiętajmy, że otwieranie lokat przez internet jest bezpieczne. Nie wolno jednak zapominać, że trzeba w tym celu korzystać ze sprawdzonej strony. Ponadto, jeśli będziemy mieć jakiekolwiek obawy, że dana strona nie jest prowadzona przez uczciwą instytucję, możemy skontaktować się z bankiem za pomocą infolinii i potwierdzić tym, że wniosek o otwarcie lokaty jest widoczny również dla pracownika banku. Brak takiego potwierdzenia w ciągu 24 godzin, możemy traktować jako informację o tym, że nasza dyspozycja nie została przez bank przyjęta.