Wiele osób gubi się w ofertach banków. Niestety, ale w obecnych czasach najważniejszy jest klient a tych jest wielu. Dlatego banki przygotowują przeróżne oferty, aby każdy miał wybór. Jednak wybór najlepszego produktu jest bardzo prosty- po prostu liczy się zysk. Największe oprocentowanie, najkrótszy czas i najlepsze warunki.konto oszczednosciowe

Jakie mam opcje?

Opcji jest bardzo dużo, ale generalnie podstawowymi produktami finansowymi służącymi do oszczędzania są lokaty bankowe, konta oszczędnościowe i modne ostatnio świnki skarbonki. Zajmijmy się lokatą, ponieważ jest to jeden z najpopularniejszych produktów. Służy ona do oszczędzania, ale działa według własnych zasad. Jednocześnie oferuje największe oprocentowanie na rynku, więc warto się nią zainteresować.

Najlepsza lokata

Generalnie nie ma czegoś takiego jak najlepsza lokata, ale jest na pewno coś takiego jak najlepiej dopasowana lokata. Przede wszystkim trzeba się zastanowić nad okresem rozliczeniowym. Jest to bardzo ważny czynnik, ponieważ z reguły nim dłuższy czas wybierzemy tym większe oprocentowanie zaoferuje nam bank. Z drugiej strony nikt nie lubi zamrażać większej ilości pieniędzy na zbyt długi okres. Warto więc wybrać kompromis i optymalny czas trwania lokaty. Najważniejsze dla wielu osób jest oprocentowanie. Nim wyższe tym więcej otrzymamy pieniędzy po zakończeniu lokaty. W tym celu warto sprawdzić ranking lokat 2014, gdzie łatwo i komfortowo porównamy dostępne na rynku produkty i szybko przekonamy się, który oferuje najlepsze warunki finansowe. Warto przemyśleć wartość pierwszej wpłaty, ponieważ trzeba pamiętać, że wycofanie środków podczas trwania lokaty wiąże się z utratą środków. Dobrze jest zostawić fundusze na czarną godzinę poza lokatą, żeby nie być zmuszonym do skorzystania z zamrożonych rezerw.

Lokata to bardzo dobry produkt, który ma wielu zwolenników. Proste zasady i duży zysk są na pewno największymi zaletami tego modelu oszczędzania. Jedynym minusem jest brak możliwości wypłaty środków, ale przy dobrym planowaniu nie jest to problemem.