Lokata bankowa, to pojęcie, o którym słyszał z pewnością każdy z nas. Nie każdy jednak wie, że w tym pojęciu mieści się wiele różnego rodzaju produktów brakowych, nie ma bowiem tylko jednego typu lokat. Lokat może być bardzo wiele i mogą się one znacznie od siebie różnić, warto więc poznać najważniejsze rodzaje lokat.biznes

Lokata terminowa

Lokata terminowa to najpopularniejsza z lokat bankowych, znana od lat i ceniona przez wielu klientów. To nic innego, jak lokata zakładana na określony czas, po którym można zlikwidować ją, lub przedłużyć. Co istotne, niektóre z takich lokat, ulegają automatycznemu przedłużeniu, jeśli w danym czasie ich nie wypowiemy. Warto mieć tego świadomość i terminu po prostu dopilnować. Klienci uznają, że najlepsze lokaty, to właśnie lokaty terminowe, jednak nie zawsze tak jest.

Lokata progresywna

Lokata progresywna, to lokata, do której można dopłacać pieniądze,w czasie trwania lokaty. Taka opcja jest warta docenienia. Niekiedy, bowiem oszczędności przybywają, mając, możliwość dopłacenia oszczędności do danej lokaty, nie ma konieczności zakładania kolejnych lokat.

Lokata dynamiczna

Lokaty są produktami, które najczęściej, uniemożliwiają nam korzystanie z pieniędzy na nich zdeponowanych. Inna sytuacja jest w przypadku lokat dynamicznych. Tu można dowolnie wypłacać pieniądze, a oprocentowanie lokat jest naliczane proporcjonalnie do czasu i wysokości środków na lokacie. Co bardzo istotne, oprocentowanie takich lokat niekiedy jest niższe niż choćby oprocentowanie lokat terminowych, nie zawsze są to najlepsze lokaty, ale warto je zakładać, jeśli mamy świadomość, że korzystanie z pieniędzy, będzie nam potrzebne.

Lokata call

Lokata call, to lokata dość interesująca. Zakładana jest automatycznie, jeśli kwota pieniędzy na rachunku klienta przekroczy określoną sumę. To fantastyczne udogodnienie, pozwala, bowiem zapomnieć o konieczności zakładania lokat. Lokata zakłada się sama, a zyski z niej są jak najbardziej realne.

Lokata internetowa

Lokata zakładana przez internet, zdaje się być zwykłą lokatą, z łatwiejszą opcją zakładania. Po części tak jest, a wśród lokat elektronicznych można wyróżnić wiele różnego rodzaju lokat. Warto jednak uwzględnić i, iż lokaty internetowe posiadają oprocentowanie nieco wyższe niż oprocentowanie innych lokat.

To tylko wybrane, spośród wielu typów lokat bankowych. Należny mieć świadomość, że lokata to pojęcie bardzo szerokie i zapoznać się z rodzajami lokat. To istotnie, szczególnie przed wyborem tej, która ma sprawdzić się w naszej sytuacji.