Czy wszystkie kredyty gotówkowe są bezpieczne?

On 19 grudnia 2013, in Kredyty, by abtarasew3

Kredyty gotówkowe są tak mocno popularne ponieważ nie stać nas na normalne życie za nasze pensje. Zarabiamy śmieszne pieniądze, a pracujemy naprawdę bardzo ciężko. Do tego dochodzi niepewność naszej pracy i możliwość zwolnienia nawet dobrego pracownika dosłownie z dnia na dzień. To smutna sytuacja, gdzie ludzie niejednokrotnie są zmuszenia brać kredyty dosłownie tylko po to, aby zapłacić swoje rachunki. pieniadze

Z powodu tak niskiej zdolności kredytowej banki coraz mniej chętnie udzielają nam pożyczek. Kredyt gotówkowy to za każdym razem ocena naszej zdolności kredytowej, która jest naprawdę wygórowana. Ludzie nie dostają kredytów w bankach więc szukają pomocy w innych miejscach.

Uważaj na wysokie opłaty

W naszym kraju oczywiście pożyczki lichwiarskie są zakazane, a ich udzielane grozi poważnymi sankcjami prawnymi. Nie oznacza to jednak, że pewnych rzeczy nie da się ominąć. Nasze prawo jest niezwykle wadliwe i wiele przepisów można bez problemów obejść. Kredyt gotówkowy przez firmy nie będące bankami jest więc udzielany na stosunkowo znośnych warunkach oprocentowania. Dostajemy do tego kredyt często zupełnie bez zaświadczeń, a więc każdy może wziąć pieniądze. To właśnie dlatego te produkty cieszą się tak dużą popularnością. Problem polega jednak na tym, że nie oprocentowanie, a opłaty kredytu doprowadzają nas do bankructwa. Firmy naciągające swoich klientów wymyślają opłaty z kosmosu dotyczące na przykład otwarcia rachunku kredytowego. Znane są takie przypadki, że biorąc kredyt gotówkowy ludzie muszą spłacić później prawie drugie tyle choć oprocentowanie wydaje się niskie. Każda rzecz ma swój koszt i dlatego cały kredyt jest tak kosztowny.

Zawsze czytaj umowy

Kiedy kredyty gotówkowe brane są poza bankami to naprawdę za każdym razem bardzo dokładnie czytaj umowę takiego kredytu. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego ile możesz w niej znaleźć niesympatycznych opłat. Do tego nigdy nie bierz kredytu bez analizy swojej sytuacji finansowej. Zsumuj wszystkie swoje miesięczne wydatki, dodaj do tego koszt kredytu i wtedy zobacz, czy tak naprawdę zostaną Ci jeszcze pieniądze na życie.