Kto może wziąć kredyt gotówkowy?

On 30 maja 2013, in Kredyty, by abtarasew3

Interesuje Cię kredyt gotówkowy, ale nie wiesz czy spełniasz wszystkie wymagania? Sprawdź, kto może zaciągnąć pieniądze i jakie warunki muszą być zrealizowane.

Główne zalecenia zależą od tego, czy jesteś osobą indywidualną, czy prowadzisz działalność gospodarczą. W pierwszym wypadku wystarczy, jeżeli okażesz dwa dokumenty tożsamości oraz aktualne zaświadczenie o dochodach bądź odcinek renty lub emerytury. Czasami potrzebna jest także zgoda współmałżonka oraz akt notarialny. Jeżeli zaś masz własną działalność, musisz przedstawić więcej dokumentów. Będą to dokumenty rejestrowe firmy, dokumenty potwierdzające otrzymywanie przychodów oraz aktualnie zaświadczenia z ZUS-u i Urzędu Skarbowego.

Ale to nie wszystko. Dlaczego? Jeżeli chcesz dostać kredyt gotówkowy, bank sprawdzi czy posiadasz odpowiednią zdolność kredytową. Szansę można zwiększyć poprzez osobę poręczyciela. Może być nim każda osoba fizyczna, która posiada dochody w wysokości wyznaczonej przez interesujący nas bank. Warto zastanowić się nad taką opcją i na wszelki wypadek znaleźć osobę, która zostanie naszym współkredytobiorcą. Następnie krokiem jest weryfikacja w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli Twoja historia kredytowa nie zadowoli kredytodawcy, możesz nie otrzymać pożądanej kwoty. Unikniesz tego, jeżeli nie masz żadnych długów i nie miałeś wcześniej kłopotów ze spłacaniem kredytów.
Jak widzisz, kredyty gotówkowe wymagają spełnienia kilku warunków. Jeżeli przejdziesz przez wszystkie formalności, będziesz mógł cieszyć się z uzyskanej kwoty.