Program „Rodzina na swoim” – charakterystyka

On 5 grudnia 2012, in Kredyty, by abtarasew3

Obecnie rzadko spotyka się już rodziny wielopokoleniowe, w których kilka pokoleń mieszka pod wspólnym dachem – zwykle młodzi wyprowadzają się od rodziców, często do innego miasta i mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach niekiedy bardzo długo.

Wiadomo wszak, że mieszkania obecnie do najtańszych nie należą. Na szczęście dla młodych rodzin istnieją specjalne produkty bankowe, które ułatwiają „uwicie gniazdka“ we własnym mieszkaniu czy domu. Mowa o programie „Rodzina na swoim“.

Na czym polega ten program i do kogo jest skierowany?

Wśród innych produktów bankowych przeznaczonych dla małżeństw, takich jak na przykład wspólne konta bankowe, kredyty z dopłatami Skarbu Państwa w programie „Rodzina na swoim“ zasługują na szczególną uwagę. Program ten polega bowiem na udzielaniu małżeństwom, a także osobom samotnie wychowującym dzieci, nisko oprocentowanych, wyjątkowo korzystnych kredytów mieszkaniowych przeznaczonych na zakup mieszkania lub domu (ewentualnie na budowę nowego domu jednorodzinnego, nadbudowę lub rozbudowę już istniejącego). Kupowane na kredyt w ramach programu „Rodzina na swoim“ mieszkanie nie może być jednak większe niż 75 m kwadratowych, zaś dom (kupowany, budowany lub rozbudowywany) – 140 m kwadratowych.

Jeśli więc młode małżeństwo lub samotny rodzic nie chce czekać, aż konto oszczędnościowe zacznie przynosić zyski, lub też zupełnie nie ma możliwości zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego, idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z tego dotowanego przez państwo programu.