Najlepsze lokaty dla nowych klientów

On 5 grudnia 2012, in Lokaty bankowe, by abtarasew3

Najważniejsze dla klienta produktów bankowych jest to, aby te charakteryzowały się wysoką stopą zwrotu. Jest to naturalne, że każdy chce zarobić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, ale czy oprocentowanie lokat jest na tyle atrakcyjne, że warto się w ten obszar angażować?

Nowi klienci mają lepiej!

Na pewno nowi klienci mają w bankach najlepiej. Lokaty dla nich przynajmniej na kilka pierwszych miesięcy użytkowania mają wysoką stopę zwrotu. Jeżeli chcesz, aby Twoje pieniądze efektywnie się mnożyły wykorzystasz wszystkie promocje występujące na rynku. Można to zrobić w prosty sposób, ponieważ dzisiaj większość banków funkcjonuje na polu elektronicznym. Wystarczy założyć tylko konto, a od razu otrzymujesz dostęp do wartościowej platformy, gdzie możesz zakładać dowolne lokaty. W niektórych przypadkach będziesz musiał pojawić się w placówkach instytucji finansowych po kupony rabatowe, ale takie czynności są na pewno bardzo opłacalne z praktycznego punktu widzenia.

Ile zarobimy na lokacie promocyjnej?

Zarobek z lokat promocyjnych przekracza często w roku realnie kilka procent co stanowi niezłą pokusę dla osób posiadających naprawdę wiele kapitału. Najlepsze lokaty bankowe wskazuje zwyczajowo ranking lokat, który jest kreowany przez wyspecjalizowane strony internetowe. Warto na nie zaglądać po szczegóły związane z rozwojem tego rynku. W każdym miesiącu przedstawiane są nowe oferty posegregowanie hierarchicznie. Warto zatem rozkładać pieniądze logicznie w różnych placówkach bankowych, aby osiągnąć maksymalną efektywność oszczędzania. Oprocentowanie lokat waha się jednak w granicach siedmiu procent. To wynik bardzo duży i niestety rzadko można uzyskać go np. przez rok. To raczej tylko jednorazowa szansa dla nowych klientów, którzy mogą zaangażować swój kapitał głównie na trzy lub cztery miesiące.

Wysokie oprocentowanie lokat będą gwarantować tylko najlepsze lokaty promocyjne

Banki bardzo sprawnie prowadzą akcje promocyjne, ale w czasach wysokiej inflacji bardziej opłaca się zainwestować w obligacje korporacyjne, często oprocentowane w skali ponad dziesięciu procent. Niestety w takim wypadku inwestor będzie musiał sam rozliczyć się z podatku. Niezbędne stanie się posiadanie konta u brokera. Nowi klienci banków mają najlepsze lokaty z prostego powodu. Instytucja finansowa chce ich utrzymać i zmusić, aby przeznaczyli oszczędności na kolejne usługi. Ludzie często są zbyt leniwi, aby zmieniać swoje predyspozycje odnośnie lokaty. Warto jednak to robić, ponieważ zawsze należy walczyć o większy zysk. Oprocentowanie lokat jest obecnie na średnim poziomie, dlatego pomnażanie kapitału potraktuj w sposób wysoce priorytetowy, a być może z czasem uda ci się osiągnąć lepsze warunki. Banki doceniają klientów, którzy są lojalni przez lata.

Podsumowując, z lokat promocyjnych będziemy mogli skorzystać jeśli:

  • jesteśmy nowymi klientami,
  • założymy konto osobiste,
  • polecimy produkt bankowy znajomemu,
  • skorzystamy z innych usług finansowych banku,
  • zdeponujemy konkretną kwotę na lokacie.